Občan | Pacient

Novinky

Z onemocnění covid-19 se vyléčilo již přes 72 % nakažených. Prioritou je včasný záchyt lokálních ohnisek infekce

11. 06. 2020 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2020

​​​​​​​Epidemie koronaviru byla v celorepublikovém měřítku potlačena. Hygienici nyní řeší několik lokálních ohnisek nákazy, která jsou pod kontrolou. Právě včasný záchyt lokálních ohnisek je nyní pro Ministerstvo zdravotnictví absolutní priorita. 

Celý článek

Dotační projekt MZ podpoří vznik ambulancí a multidisciplinárního týmu duševního zdraví pro děti a adolescenty

10. 06. 2020 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2020

Přísnými kritérii uskutečněného výběrového řízení prošly celkem čtyři ambulance s rozšířenou péčí a jeden multidisciplinární tým duševního zdraví. Svůj provoz by nová centra měla zahájit postupně do srpna tohoto roku.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo algoritmus laboratorního vyšetření onemocnění covid-19 a vydalo doporučení Klinické skupiny k testování pacientů před poskytováním zdravotní péče

10. 06. 2020 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2020

Zároveň ministerstvo vydává aktualizaci algoritmu testování na přítomnost covid-19 k ukončení karantény, dále algoritmus k testování bezpříznakových osob a algoritmus testování pacientů s klinicky závažnými rizikovými faktory.

Celý článek

Novou ředitelkou Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod byla jmenována Markéta Holubová

08. 06. 2020 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2020

Úkolem nové ředitelky bude především aktivní zapojení nemocnice do celostátní reformy péče o duševní zdraví, navázat na dosavadní výbornou práci zaměstnanců nemocnice a vytvářet podmínky pro poskytování vysoce kvalitní zdravotní péče.

Celý článek

Národní screeningové centrum ÚZIS ČR a Aliance žen s rakovinou prsu společně vyvrací mýty o mamografii

05. 06. 2020 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2020

Ministerstvo zdravotnictví dlouhodobě podporuje screeningové preventivní programy a vyzývá veřejnost, aby prevenci nepodceňovala.

Celý článek

Poslanecká sněmovna podpořila návrh zákona o kompenzacích pro všechny poskytovatele zdravotních služeb v ČR, návrh nyní míří do Senátu

05. 06. 2020 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2020

Cílem návrhu zákona je stanovit právní rámec pro kompenzace nákladů, které poskytovatelům zdravotních služeb vznikly v souvislosti s probíhající epidemií onemocnění covid-19. 

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví navýší maximální kapacitu zoologických zahrad již od čtvrtka, důvodem jsou akce pro zdravotníky, hasiče a policisty

02. 06. 2020 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2020

Ministerstvo zdravotnictví umožní provozovatelům zoologických a botanických zahrad, arboret a podobných provozů navýšit kapacitu návštěvníků již od čtvrtka 4. června. Přísné hygienické podmínky však uvnitř zahrad platí i nadále.

Celý článek

Od 15. června se mohou občané ČR vrátit ze zemí s nízkým a středním rizikem nákazy koronavirem bez nutnosti testu

01. 06. 2020 | Tiskové centrum / Tiskové zprávy / 2020

Parametry a kritéria tzv. semaforu, tedy systému označující bezpečné země pro cestování, vychází z hodnocení epidemiologických kritérií pro každou zemi. Spolupracují na něm odborníci z ministerstva zdravotnictví, vnitra, zahraničí i hygienici. 

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa