Občan | Pacient

2018

Společné prohlášení Ministerstva zdravotnictví ČR a SÚKL k výpadku léčivého přípravku Digoxin

29.12.2018

Lék bude pro pacienty k dispozici nejpozději na konci příštího týdne. Společnost Zentiva přislíbila dovézt asi 6 tisíc balení, což odpovídá průměrné měsíční spotřebě českých pacientů.

Celý článek

Novinky v oblasti cenové regulace léčiv pro rok 2019

21.12.2018

Po šesti letech dochází ke změnám cenové regulace léčiv, která jsou částečně či plně hrazena zdravotními pojišťovnami z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Celý článek

Novým ředitelem IKEM se stane Michal Stiborek

21.12.2018

Dosavadní ekonomicko-provozní náměstek Institutu je profesionální manažer a ekonom, již téměř dvacet let působí ve vysokých manažerských pozicích. Z toho 8 let právě v IKEM, do jehož čela nastoupí 1. ledna 2019.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví podpořilo vznik nových lékařských praxí částkou 15,5 milionu korun

20.12.2018

Podpora lékařů při zakládání nových praxí v regionech a tedy zvyšování dostupnosti zdravotní péče pro občany patří mezi priority Ministerstva zdravotnictví.

Celý článek

Postupné změny v úhradách zdravotnických prostředků v roce 2019

18.12.2018

Společná tisková zpráva Ministerstva zdravotnictví ČR, Státního ústavu pro kontrolu léčiv, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR a Svazu zdravotních pojišťoven ČR.

Celý článek

Ministr zdravotnictví a jeho náměstci poděkovali pacientům za úsilí a pomoc při zlepšování českého zdravotnictví

13.12.2018

Při příležitosti ročního výročí od zahájení přímé spolupráce mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR a pacientskými organizacemi uspořádal ministr Adam Vojtěch ve čtvrtek 13. prosince 2018 v Lichtenštejnském paláci v Praze slavnostní setkání s pacienty.

Celý článek

Ministr Vojtěch podepsal se zástupci nemocnic a zdravotních pojišťoven memorandum k akutní psychiatrické péči

11.12.2018

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ředitelé zdravotních pojišťoven a zástupci českých a moravských nemocnic dnes na Ministerstvu zdravotnictví ČR podepsali společné Memorandum k pilotnímu provozu akutní péče v psychiatrii pro rok 2019.

Celý článek

Ministr zdravotnictví ocenil práci ve prospěch zdravotně postižených občanů

04.12.2018

U příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených, který připadá na 3. prosince, předal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pondělí večer ve Španělském sále Pražského hradu Ceny ministra zdravotnictví za rok 2018.

Celý článek

Ministr zdravotnictví odvolal Danu Juráskovou z funkce ředitelky Všeobecné fakultní nemocnice

30.11.2018

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes odvolal ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) Danu Juráskovou. Ve své funkci skončí k dnešnímu dni.

Celý článek

Ministerstvo bude od nového roku znát ceny, za které nemocnice nakupují léky

23.11.2018

Ministerstvo zdravotnictví uzavřelo memorandum s Asociací inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) o zřízení databáze reálných jednotkových cen léčiv (tzn. cen za krabičku léčivého přípravku) dodávaných do nemocnic přímo řízených ministerstvem.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa