Občan | Pacient

2019

Pro správné umístění pacienta v oblasti následné a dlouhodobé zdravotní péče pomůže metodika

23.12.2019

Cílem metodického doporučení je poskytnutí základních informací pro nejvhodnější umístění pacientů v oblasti následné a dlouhodobé zdravotní péče a jejich hladký a pružný průchod zdravotnickým systémem. 

Celý článek

Vzniknou tři speciální multidisciplinární týmy duševního zdraví pro děti a dospívající, ministerstvo na ně vypsalo výzvu

20.12.2019

Cílem tohoto programu je prevence hospitalizací nebo jejich zkracování, napomáhání ke znovu začlenění hospitalizovaných dětí do běžné komunity a stabilizaci psychosociálních hledisek s důrazem na rodinné prostředí, školu a jejich sociální vztahy.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví a zdravotní pojišťovny vytvořily mapu urgentních příjmů

20.12.2019

Memorandum o spolupráci navazuje na koncepci urgentní péče, kterou ministerstvo představilo v září tohoto roku. Dokument stanovuje podmínky pro realizaci této koncepce, přináší mapu urgentních příjmů a poprvé definuje pravidla pro jejich financování.

Celý článek

Novým ředitelem FN Brno se stal Jaroslav Štěrba

19.12.2019

Prof. MUDr. Jaroslav Štěrba, PhD. je lékař a profesor v oboru onkologie, od roku 2003 doposud působil jako přednosta Kliniky dětské onkologie FN Brno. Do čela nemocnice nastoupí 1. ledna 2020.

Celý článek

Dostupnější moderní léky či více hrazených pomůcek přináší jedna z největších novel za poslední dvě dekády 

19.12.2019

Ministerstvo zdravotnictví předložilo do meziresortního připomínkového řízení jednu z nejrozsáhlejších novel zákona o veřejném zdravotním pojištění v jeho více než dvacetileté historii.

Celý článek

Rada vlády pro duševní zdraví dnes po svém prvním zasedání schválila Národní akční plán do roku 2030 a podpořila tak vznik dalších Center duševního zdraví

18.12.2019

Akční plán mění reformu jednoho segmentu péče na skutečně komplexní přístup k duševnímu zdraví a rozvíjí zejména oblast prevence a péče o dětské duševní zdraví.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví podpořilo v letošním roce výzkum a vývoj částkou přesahující 1,7 miliardy korun

17.12.2019

Po odborné stránce zaštiťuje projekty zdravotnického výzkumu Agentura pro zdravotnický výzkum České republiky, jejím úkolem je příprava programů a dalších aktivit v oblasti aplikovaného biomedicínského výzkumu.

Celý článek

Ministr Adam Vojtěch a zástupci pacientských organizací zhodnotili vzájemnou spolupráci v uplynulém roce

16.12.2019

V pondělí 16. prosince se v krásných prostorách Kaiserštejnského paláce uskutečnilo setkání ministra Adama Vojtěcha a vedení Ministerstva zdravotnictví s pacientskými organizacemi. Společně se ohlédli za uplynulým rokem a zhodnotili vzájemnou spolupráci.

Celý článek

Předepisování léčiv na recept bude mít od nového roku nová pravidla

16.12.2019

Změny se budou týkat především údajů uvedených na eReceptu a receptu v listinné podobě. Na změny by měli být dodavatelé softwarů pro lékaře včas připraveni.

Celý článek

Kybernetická bezpečnost zdravotnických zařízení je pro Ministerstvo zdravotnictví klíčová

11.12.2019

Ministerstvo zdravotnictví pravidelně poskytuje prostřednictvím investičních programů finanční prostředky na podporu v oblasti informačních technologií a kybernetické bezpečnosti fakultních nemocnic i dalších zdravotnických zařízení.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa