Občan | Pacient

2020

Zájem o dotace pro zubaře a praktické lékaře nadále roste

23.06.2020

Do různých krajů republiky tak jen od začátku roku 2020 putují schválené dotace pro devět zubařských ordinací a čtrnáct ordinací praktického lékaře. Celkově již ministerstvo podpořilo 92 lékařských ordinací v celkové výši téměř 57 milionů korun.

Celý článek

Semafor: Ve většině evropských zemí zůstává nízké riziko nákazy covid-19, situace v Belgii se zlepšila

22.06.2020

Epidemiologové aktualizovali mapu, která znázorňuje míru rizika v souvislosti s nákazou covid-19, tzv. semafor. Mezi zeměmi s vysokým rizikem nákazy jsou i nadále Švédsko, Portugalsko a také a Slezské vojvodství v Polsku.

Celý článek

Vláda jmenovala hlavní hygieničkou ČR Jarmilu Rážovou

22.06.2020

Na pozici hlavní hygieničky ČR a také náměstkyně ministra zdravotnictví pro řízení sekce ochrany a podpory veřejného zdraví vláda jmenovala Jarmilu Rážovou, která byla touto funkcí pověřena od 12. března letošního roku. 

Celý článek

Reakce Ministerstva zdravotnictví na zprávu NKÚ o podpoře aplikovaného zdravotnického výzkumu

22.06.2020

Ministerstvo zdravotnictví nemůže s výsledky kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu souhlasit, protože úřad nevzal v potaz veškeré důležité skutečnosti.

Celý článek

Dohodovací řízení o úhradách na rok 2021 skončilo uzavřením 12 dohod

19.06.2020

Zástupci poskytovatelů a zdravotních pojišťoven vylepšili loňský úspěch a uzavřeli dvanáct ze čtrnácti dohod. Dohody nebylo dosaženo pouze v segmentu akutní a následné lůžkové péče. Všechny segmenty zdravotní péče v příštím roce opět porostou.

Celý článek

Od července budou roušky povinné jen v regionech se zhoršenou epidemiologickou situací

18.06.2020

Kromě vybraných regionů dojde ke zrušení plošné povinnosti nošení ochrany dýchacích cest, k navýšení kapacity pro konání hromadných akcí a zrušení omezené otevírací doby u zařízení stravovacích služeb. Mimořádná opatření se přesouvají na regionální úroveň.

Celý článek

Linka první psychické pomoci odbavila v době epidemie 2600 hovorů, občané se mohou dále obracet na specializované krizové linky

17.06.2020

Nejčastěji na ni volali volali lidé, na které doléhala karanténní opatření a s nimi spojená změna životního stylu. Týkalo se to především osamělých lidí staršího věku, kteří špatně snášeli odloučení od přátel a rodiny.

Celý článek

Strategická investice do nové gynekologicko-porodnické kliniky ve FN Brno za téměř 2 miliardy dostala od ministerstva registraci

16.06.2020

Cílem strategické investice ve výši 1,95 miliardy korun je především sloučení v současnosti oddělených pracovišť Bohunice a Obilní trh v jeden kompaktní a funkční celek.

Celý článek

Ve většině evropských zemí je nízké riziko nákazy, Češi se budou muset prokázat negativním testem při příjezdu z Portugalska, Švédska a Slezského vojvodství

12.06.2020

​​​​​​​Epidemiologové aktualizovali mapu, která znázorňuje systém označující míru rizika v souvislosti s nákazou covid-19, tzv. semafor, podle kterého se od 15. června budou odvíjet pravidla na hranicích.

Celý článek

V pondělí 15. června dochází k dalšímu rozvolnění hygienických opatření

12.06.2020

Vzhledem k přetrvávající příznivé epidemiologické situaci je možné od pondělí 15. června přistoupit k dalšímu uvolňování protikoronavirových opatření.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa