Občan | Pacient

Novinky

Pracovníci sociálních služeb, kteří se dostali do kontaktu s nakaženým, mohou v práci pokračovat za dodržení přísných podmínek

14.04.2020

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví jsou osoby pracující v sociálních zařízeních povinni bezodkladně informovat svého zaměstnavatele o přímém kontaktu s osobou, u které bylo potvrzeno onemocnění COVID-19.

Celý článek

Výzva Ministerstva zdravotnictví k postupnému restartu zdravotní péče

14.04.2020

S ohledem na dostatečné kapacity a dobrou připravenost systému na případný nárůst nakažených vyzývá ministerstvo poskytovatele zdravotní péče, aby aktivovali zdravotní služby pro ostatní pacienty.

Celý článek

Vláda projednala návrh postupného uvolňování mimořádných opatření

14.04.2020

Od pondělí 20. dubna budou moci opět začít fungovat řemeslníci, farmářské trhy, budou se moci konat malé svatby či individuální konzultace a zkoušky pro studenty nejvyšších ročníků na vysokých školách.

Celý článek

Doporučení Ministerstva zdravotnictví k velikonočním svátkům

09.04.2020

Během velikonočních svátků tradičně navštěvujeme rodinu a naše nejbližší. V současném období epidemie koronaviru je však nutné i nadále dodržovat mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví a respektovat přísná hygienická pravidla.

Celý článek

Povinnost nošení roušek se nově nevztahuje na osoby s poruchou autistického spektra a členy domácnosti jedoucí v autě

09.04.2020

Nadále platí také výjimka pro děti do 2 let a nově také nebudou mít pracovníci ve zdravotnictví zakázáno čerpat dovolenou po dobu nouzového stavu.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví spouští plošné testování pracovníků domovů seniorů a sociálních služeb

08.04.2020

Pravidelné testování se bude provádět každých 14 dní u každého zaměstnance těchto zařízení s použitím rychlotestů.

Celý článek

Dneškem nabývá účinnosti zákon o náhradě újmy způsobené povinným očkováním

08.04.2020

Zákon z dílny Ministerstva zdravotnictví přinášející nově možnost odškodnění pro osoby, kterým vznikla újma na zdraví v důsledku povinného očkování. Případů újmy způsobené povinným očkováním je sice méně než promile, ale i tak je nelze zcela vyloučit.

Celý článek

Vláda dnes schválila mírné uvolnění opatření v maloobchodu a u venkovního sportu

06.04.2020

Na základě dnešního jednání vlády se mění nebo jinak upravuje několik dříve vydaných mimořádných opatření, nově se mj. umožňuje provoz venkovních sportovišť.

Celý článek

Ministerstvo zdravotnictví objednalo 88,5 milionů kusů ochranných pomůcek

06.04.2020

V souvislosti s epidemií koronaviru objednalo Ministerstvo zdravotnictví celkem 88,5 milionů kusů ochranného materiálu, který je nezbytný pro ochranu zdravotnických pracovníků nemocnic a v terénu a pro činnost hygienických stanic a laboratoří.

Celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

O ministerstvu

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA Ministr zdravotnictví ČR

Anketa